خانه / اسلاید / فروش خیره‌کننده تازه‌ترین انیمیشن پیکسار
تبلیغات

فروش خیره‌کننده تازه‌ترین انیمیشن پیکسار

اینفوفارسی – فروش جهانی انیمیشن «در جستجوی دُری» محصول استودیوی پیکسار و کمپانی دیزنی از مرز ۹۰۰ میلیون دلار عبور کرد.finding-dory-movie-backgrounds-28397

به گزارش اینفوفارسی ، «در جستجوی دُری» سومین انیمیشن پرفروش پیکسار از آغاز تاسیس این استودیوی پیشرو در امر انیمیشن‌سازی است. تنها انیمیشن‌های «داستان اسباب‌بازی ۳» و «در جستجوی نمو» فروشی بیشتر از این انیمیشن داشته‌اند.

این انیمیشن ماه ژوئن در آمریکا اکران شد و رکورد فروش یک انیمیشن در افتتاحیه را به نام خود ثبت کرد. «در جستجوی دُری» علاوه بر این تا اینجای کار با ۴۷۶.۹ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۶ در آمریکا است.

فروش خارجی فیلم هم تقریباً معادل فروش داخلی آن است. «در جستجوی نمو» در بازارهای خارجی ۴۲۳.۵ میلیون دلار فروش داشته و بیشترین فروش خارجی فیلم در ژاپن و چین رقم خورده است.

در کل تاریخ سینمای جهان تنها ۴۰ فیلم به فروشی بالای ۹۰۰ میلیون دلار دست پیدا کرده‌اند که از این تعداد ۱۶ اثر محصول کمپانی دیزنی بوده‌ است. علاوه بر این چهار فیلم پرفروش سال ۲۰۱۶ همگی محصول دیزنی هستند.

در حقیقت «در جستجوی نمو» دنباله‌ای بر انیمیشن موفق «در جستجوی نمو» است. در این فیلم به کارگردانی اندرو استنتون، صداپیشگی شخصیت اصلی داستان که یک ماهی آبی‌ فراموشکار به نام دُری است را الن دِجنرس برعهده دارد و آلبرت بروکس به جای شخصیت مارلین صحبت می‌کند.

در این دنبالۀ سینمایی داستان یک ماهی آبی مبتلا به ضعف حافظۀ کوتاه مدت روایت می‌شود که اقیانوس را در جستجوی والدینش می‌پیماید. هر چند دیزنی به صورت مشخص از میزان بودجۀ این اثر پرده برنداشته است اما به طور معمول ساخت انیمیشن‌های پیکسار بین ۱۷۵ تا ۲۰۰ میلیون دلار هزینه دربر دارد.

۷۰

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا