خانه / اسلاید / بیشترین جوایز منتقدان سینمایی آمریکا به«بچگی» رسید
تبلیغات

بیشترین جوایز منتقدان سینمایی آمریکا به«بچگی» رسید

بیشترین جوایز منتقدان سینمایی آمریکا به«بچگی» رسیدReviewed by اینفوفا on Dec 9Rating:

اینفوفارسی : جوایز سالانه انجمن‌های منتقدان فیلم لس‌آنجلس، بوستون، آنلاین بوستون و نیویورک آنلاین برندگان خود را معرفی کردند.122232

به گزارش اینفوفا، به نقل از ددلاین، انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس روز هفتم ماه دسامبر (شامگاه ۱۶ آذرماه) با معرفی برندگان این دوره جوایز سالانه خود، ۴ جایزه را به فیلم «بچگی» داد.

این فیلم به کارگردانی ریچارد لینک‌لیتر با دریافت ۴ جایزه بهترین فیلم، کارگردان، بازیگر زن برای پاتریشیا آرکت و تدوین برای ساندرا ادیر، موفق ترین فیلم در نگاه منتقدان لس آنجلس بود.

آنها جایزه بهترین بازیگر مرد را به تام هاردی برای «لاک» دادند و بهترین بازیگر مرد مکمل منتخب این انجمن جی.کی. سیمونز برای «ضربه شلاق» و بهترین بازیگر زن مکمل آگاتا کولشا برای «آیدا» بود.

«آیدا» ساخته پاول پاولیکوفسکی از لهستان به عنوان بهترین فیلم خارجی‌ زبان انتخاب شد.

«بچگی» که در بخش مسابقه
شصت و چهارمین جشنواره برلین به نمایش درآمد و جایزه خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی را برای کارگردانش به ارمغان آورد، ۱۲ سال از زندگی یک پسر بچه را تصویر می کند.

این فیلم موفق شد تا در همین شب عنوان فیلم برتر منتقدان فیلم نیویورک آنلاین را نیز کسب کند. جایزه بهترین کارگردانی و بهترین نقش زن مکمل نیز به فیلم «بچگی» تعلق گرفت.

اما ادی ردمین برای «نظریه همه چیز» به عنوان بهترین بازیگر مرد انتخاب شد و جایزه بهترین بازیگر زن به ماریون کوتیار برای «دو روز، یک شب» رسید. جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل نیز به جی. کی. سیمونز برای «ضربه شلاق» اهدا شد و گروه بازیگران «پرنده باز» به عنوان بهترین گروه بازیگری جایزه گرفتند.

جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان نیز به «دو روز، یک شب» رسید.

جامعه منتقدان فیلم بوستون نیز
فیلم «بچگی» را به عنوان فیلم برگزیده خود معرفی کردند. «بچگی» از این گروه نیز جایزه بهترین کارگردانی، بهترین تدوین و بهترین گروه بازیگران را دریافت کرد.

این انجمن با سابقه ای بیش از ۴ دهه، مایکل کیتن را برای بازی در «پرنده باز» و ماریون کوتیار را برای بازی در «دو روز، یک شب» به عنوان بهترین بازیگران مرد و زن برگزید و جایزه بهترین بازیگر مکمل را به جی.کی. سیمونز برای «ضربه شلاق» و اما استون برای «پرنده باز» اهدا کرد.

جایزه بهترین فیلم خارجی ‌زبان هم به «دو روز، یک شب» ساخته ژان-پی‌یر داردن و لوک داردن رسید.

انجمن منتقدان فیلم آنلاین بوستون «برف روب» به کارگردانی بونگ جون-هو را به عنوان فیلم برگزیده خود معرفی کرد و جایزه بهترین کارگردان را به آلخاندرو گونزالس ایناریتو برای «پرنده باز» اهدا کرد.

بهترین بازیگر مرد نیز برندان گلیسن برای «کالورای» رسید و ماریون کوتیار به عنوان بهترین بازیگر زن انتخاب شد. بهترین بازیگر مرد نقش مکمل این گروه ادوارد نورتن برای فیلم «پرنده باز» بود و جایزه بهترین بازیگر زن مکمل به تیلدا سوئینتن برای «برف روب » رسید.

این گروه از منتقدان نیز «دو روز، یک شب» را به عنوان بهترین فیلم خارجی‌ زبان خود انتخاب کردند.

۱۸۶

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا