خانه / فیلم و سینما / کارگردانان / «حامد خسروی»مستندساز موفق کشور درگذشت
تبلیغات

«حامد خسروی»مستندساز موفق کشور درگذشت

«حامد خسروی»مستندساز موفق کشور درگذشتReviewed by اینفوفا on Oct 9Rating:

به گزارش اینفوفارسی به نقل از سینماپرس، حامد خسروی که ۴۵ فیلم و مجموعه‌ی مستند را در کارنامه‌ی خود دارد با مستندهایی چون چراغ پشتان، دیوار بچه‌ها، راند ۲۰۵ ، ترانه اندوهگین کوهستان، موفق به دریافت جوایزی چون سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند از جشنواره‌ی فیلم فجر، جایزه‌ی بهترین فیلم بخش مسابقه‌ی بین‌الملل جشنواره سینما حقیقت، جایزه‌ی بهترین فیلم جشنواره‌ی تورنتو کانادا و جایزه‌ی بهترین فیلم از جشنواره‌ی ادینزه اتریش شده بود.112504

حامد خسروی همواره رابطه نزدیکی با انجمن سینمای جوانان ایران داشت. از آخرین فعالیت‌های او می‌توان به تدریس در دفترانجمن در  بندر انزلی، انتخاب و داوری فیلم‌های بخش مسابقه‌ی پنجاه و یکمین جشنواره‌ی منطقه‌ای انجمن سینمای جوانان کشور-آفتاب و همکاری برای ساخت یک پروژه‌ی فیلم مستند و مشاور چندین پروژه‌ی فیلم کوتاه در دفتر انزلی اشاره کرد.

حامد خسروی صبح روز گذشته در یک سانحه‌ی رانندگی جان به جان‌آفرین تسلیم کرد. گفتنی ست در این سانحه محمدرضا نسیمی تدوینگر آخرین مستند خسروی نیز همراه وی بوده که در حال حاضر در بیمارستان بستری است.

انجمن سینمای جوانان ایران ضمن آرزوی سلامتی برای محمدرضا نسیمی عزیز، این ضایعه را به خانواده‌ی محترم حامد خسروی و جامعه سینمای مستند ایران تسلیت عرض می‌کند.

پیکر این مستندساز فقید امروز جمعه ۱۸ مهرماه ساعت ۹ صبح از گلزار شهدای بندر انزلی تشییع خواهد شد.

*پیام تسلیت حبیب ایل بیگی ؛ مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران

بانهایت تأسف درگذشت شاعر ترانه‌های اندوهگین کوهستان، مستندساز جوان و بااستعداد سینمای کشورمان، حامد خسروی را به اعضای خانواده‌ی محترم ایشان، جامعه‌ی مستندسازان جسور و پرتلاش سینما و اعضای خانواده‌ی انجمن سینمای جوانان ایران تسلیت عرض می‌کنم.

تصویر حضور پرنشاط وی کمتر از یک ماه پیش، در جریان انتخاب و داوری فیلم‌های جشنواره‌ی منطقه‌ای تربت‌حیدریه و همکاری‌اش در چندین پروژه با انجمن این خبر سهمگین را بارها و بارها غیرقابل‌باورتر می‌کند. روحش شاد و یادش گرامی.

حبیب ایل‌بیگی

….

۲۹۴

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا